Aktualności
Posiadam stałą prenumeratę miesięcznika MURATOR, które jest czasopismem dostarczającym praktycznej wiedzy w wielu dziedzinach, w tym m.in. o energooszczędności, o nowych technologiach w budownictwie, materiałach, urządzeniach ciepłowniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych itd. No i oczywiście o świadectwach energetycznych.

Wybieram, moim zdaniem, najciekawsze i linki do nich zamieszczam na mojej stronie.

Aktualizuję ją po otrzymaniu najnowszego wydania.
Zachęcam do lektury moich potencjalnych klientów.

Wskaźnik EP domu

Kolektory, pompy ciepła Różne domy, różne potrzeby energetyczne i różne świadectwa – pokazujemy, jak prezentują się stare budynki, domy energooszczędne i pasywne i ile wynoszą orientacyjne wskaźniki EP tych domów.

http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/wskaznik-ep-domu,30_3958.html

Dla energooszczędności – nowe przepisy budowlane

Formalności budowlane Od 1 stycznia 2009 r. mamy nowe przepisy budowlane, czyli warunki techniczne dla budynków. O tym, kogo obowiązują, decyduje data złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/dla-energooszczednosci-nowe-przepisy-budowlane,132_3565.html

Świadectwa energetyczne – po nowelizacji przepisów

Formalności budowlane| Czy powinniśmy czym prędzej zlecić sporządzenie świadectwa energetycznego naszego domu?
Czy za sprzedaż nieruchomości bez tego dokumentu grożą nam jakieś kary? Jak wygląda sytuacja ze świadectwami energetycznymi po nowelizacji przepisów?

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/swiadectwa-energetyczne-po-nowelizacji-przepisow,132_4099.html

Świadectwo energetyczne bez tajemnic

Buduj Ekologicznie Świadectwo energetyczne ma przede wszystkim na celu poszerzenie wiedzy na temat energochłonności budynku, a nie nałożenie kolejnych opłat i wymogów formalnych. Pozwoli ono lepiej poznać strukturę kosztów, które będziemy musieli ponieść w procesie zarządzania nim.

http://muratordom.pl/eko-murator/buduj-ekologicznie/swiadectwo-energetyczne-bez-tajemnic,116_4049.html

Jak odczytać świadectwo energetyczne

Przed budową| Zrozumienie informacji ze świadectwa nie jest łatwe dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie zajmuje się na co dzień energooszczędnością. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę i jak odczytać świadectwo energetyczne.

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/jak-odczytac-swiadectwo-energetyczne,13_3956.html

Oferta: świadectwa charakterystyki energetycznej, świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne, badania termowizyjne, termografia, charakterystyki energetyczne, audyty energetyczne, audyty remontowe, paszporty energetyczne, premia termomodernizacyjna, termomodernizacja, zielone certyfikaty, białe certyfikaty, efektywność energetyczna, inwestycje budowlane, nadzory budowlane, zawiadomienie o zakończeniu budowy, udzielenie pozwolenia na użytkowanie domu, przegląd budynku, projektowana charakterystyka energetyczna, przeglądy budowlane, doradztwo energetyczne, zagrzybienie mieszkania, uproszczony audyt energetyczny, analiza cieplno-wilgotnościowa, świadectwo energetyczne, certyfikat energetyczny, świadectwo charakterystyki energetycznej, charakterystyka energetyczna, termowizja, audyt energetyczny, audyt remontowy, paszport energetyczny, zielony certyfikat, biały certyfikat, premia remontowa, budownictwo energooszczędne, wynajem domu lub mieszkania, wynajem lokalu użytkowego, świadectwo zgłoszenia zakończenia budowy, rozbudowa domu, remont domu, kupno domu lub mieszkania, sprzedaż domu lub mieszkania, projektowa charakterystyka energetyczna.

Gliwice, Zabrze, Pyskowice, Toszek, Sośnicowice, Knurów